bezNadpisu.cz ... rovnou k věci!

HateFree.Culture.cz Loďka nacpaná k …

Málo informací? Klikni níže a napiš co hledáš, máme opravdu velký výběr.

HateFree.Culture.cz

Loďka nacpaná k [1]

HateFree.Culture.cz

Loďka nacpaná k prasknutí a v kavárně je rušno

Loďka je nacpaná k prasknutí. Člověk (to slovo by bylo fajn si zapamatovat, se vším, co jsme zvyklí k němu vázat), který se mačká uprostřed, vidí po dobu celé té nekonečné, několikaset kilometrové plavby na tomhle směšném plavidle jenom svoje nejbližší; ať už nejbližší ve smyslu rodiny, přátel nebo ve smyslu nejblíž přitisknutých lidí, kteří ním s vinou stejně napřažené ruky osudu zrovna sdílí tohle dobrodružství.

V kavárně u notebooku, když klikáme na jeden z desítek odkazů s myriádami černých tváří, nám to plavidlo může přijít neadekvátní i adekvátní. Pokud si ve svém nabitém programu stihneme uvědomit, že se na té bárce hečmá devět stovek lidí, a že devět stovek lidí znamená devět stovek originálních příběhů s originálními začátky a stejně originálními konci, musí nám to plavidlo přijít zatraceně neadekvátní.

Petr Bittner

Autor

Vedoucí názorové rubriky Deníku Referendum. Vystudoval brněnskou žurnalistiku a filozofii a v současné době je doktorandem politické filozofie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. V Brně působí rovněž jako člen Generace Z, která pořádá už pátý semestr veřejných přednášek a diskusí na sociálně kritická témata.

2015-05-19 05:46:05

www.hatefree.cz/blog/899-lodka-na
video
.